Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair oznámila obnovení letů na Letišti Václava Havla Praha. Od 1. července letecká společnost nabídne více než 20 pravidelných spojení v rámci svého letního letového řádu pro letošní rok. Některé spojení budou provozovány již v posledním červnovém týdnu.

Olga Pawlonka ze společnosti Ryanair u této příležitosti uvedla:

“Společnost Ryanair s potěšením oznamuje obnovení více než 20 leteckých spojení z/do Prahy k 1. červenci 2020 v rámci svého letového řádu pro léto 2020. Těšíme se na to, že pomůžeme cestujícím, aby se opět setkali se svými rodinami a přáteli, a zároveň přivezeme do obsluhovaných destinací tisíce turistů, kteří pomohou znovu nastartovat místní regionální ekonomiky a tím zachránit tisíce pracovních míst.

 Obnovení provozu je také příležitostí pro ty cestující, jejichž lety byly na jaře zrušeny kvůli cestovním omezením spojených s šířením nemoci Covid-19. Ti tak mohou nyní uplatnit své vouchery vystavené společností Ryanair a využít tak lety v době, kdy se Evropa postupně otevírá a je opět možné cestovat i na dovolené.

Jak to přesně bude vypadat s obnovením linek z Prahy si můžete prohlédnout na webu happyfly.cz, který připravil celkový seznam linek s daty obnovení a frekvencí letů.